سوال : بیومتریک چیست:

جواب : بیومتریک علم اندازه گیری صفات متمایز بیولوژیکی و رفتاری افراد است، و هنگامی که شناسایی  وسط اندازه گیری های بیومتریک تایید شود،احراز هویت بیومتریک انجام میگردد. صفات بیولوژیکی شامل ویژگی های فیزیکی مانند اثر انگشت، الگوهای عنبیه، امواج صوتی، چهره، هندسه دست،رگ دست، امضا، و غیره میباشد. ویژگی های رفتاری نیز مانند راه رفتن، امضا، الگوهای تایپ و غیره میباشد.

سوال : چه تفاوتی بین بیومتریک و دیگر روش های تأیید هویت وجود دارد؟

جواب : احراز هویت را می توان به ۳ دسته “چیزی که من میتوانم انجام دهم” ، “چیزی که میتوانم داشته باشم” و “چیزی که من دارم” تقسیم نمود

 تقسیم بندی

چیزی که من میتوانم انجام دهم

چیزی که میتوانم داشته باشم

چیزی که من دارم

مثال ها

پسورد , پین

کلید عملیاتی , کارت

اثر انگشت , چهره

مزایای

به آسانی قابل تغییر است

میتوان انتقال داد

بدون نگرانی از دست دادن اطلاعات، فراموشی و به سرقت رفتن

معایب

فراموش میشود, افشا میشود

از دست دادن , به سرقت رفتن

نمیتوان انتقال داد

سوال : برای شناسایی اندازه گیری اثربخشی یک عامل بیومتریک چه نوع شاخصی  استفاده می شود؟

جواب : A. FAR (میزان غلط بودن): FAR به احتمال این که سیستم اجازه ورود نادرست را اشتباه قبول میکند، اشاره دارد. از آنجا که پذیرش نادرست اغلب می تواند به خسارت منجر شود، برای همین از معیار FAR برای انجام این روش مورد استفاده قرار میگیرد

B. FRR (میزاد رد کاذب): FRR اشاره به احتمال این که یک کاربر معتبر است و به اشتباه دسترسی را از طریق سیستم به کاربر میدهد اشاره دارد. FRR یک معیار ساده و آسان برای تشخیص فرد معتبر با فردی که به اشتباه سیستم معتبر اعلام شده است. برعکس برای افرادی که یک کاربر معتبر میباشند ممکن است سیستم این کاربر را یک کاربر غیر مجاز بشناسد. 

C. میزان عدم ثبت نام (FTE یا FER): سیستم FER اشاره به درصدی از افراد که موفق به ثبت موفقیت شده اند اما اطلاعات ثبت شده کیفیت کافی ندارد. 

سوال : استانداردهای بیومتریک چیست و در حال حاضر شرکت Nitgen چگونه عمل میکند؟

جواب : بایومتریک استانداردهای مختص به خود را دارد. BioAPI مربوط به استاندارد مدیریت داده های بیومتریک میباشد.  X9.84 در حال حاضر به عنوان استاندارد ثبت نام ANSI  و استاندارد CBEFF قرار است به ISO ارائه شود. شرکت NITGEN به طور فعال در استاندارد محصولات خود، با سازمان های مرتبط مشارکت میکند و در حال حاضر برای اولین بار در بازار خود برنامه بیومتریک مطابق BioAPI را اجرایی کرده است.

 

سوال : سازمان های استاندارد گذاری بر روی بیومتریک کدام است؟

جواب : International : ISO/IEC JTC1 SC37 (In relation to SC17, SC27, ISO TC68 ) USA : ANSI/INCITS, ANSI/X9F4 WG, NIST, BioAPI Consortium and etc. Europe : UK BWG, TeleTrusT WG6 and etc. Domestic : TTA, KISA

 

سوال : برنامه های کاربردی اصلی شناسایی و تایید پرسنل چیست؟

جواب : سیستم تشخیص اثر انگشت در مکان های که در آن امنیت سخت نیاز است، مانند واحدهای نظامی و یا ادارات دولتی مورد استفاده قرار میگیرد، استفاده از این سیستم به منظور کنترل ورود و خروج پرسنل. با سودمندی اثبات شده این روش، باعث شده که به تدریج بین شرکت ها و گسترش پیدا کند. به طور کلی، شرکت های استفاده کننده از این سیستم، برای کنترل اسناد الکترونیکی، KMS (سیستم مدیریت دانش) و فایل های محرمانه مورد استفاده قرار میگیرد.

سوال : سیستم احراز هویت چگونه کار میکند؟

جواب : یک سنسور برای ضبط بیومتریک مانند اثر انگشت یا تشخیص چهره | یک واحد کامپیوتر برای پردازش و در نهایت بالا رفتن سرعت سنسور بیومتریک | یک برنامه کاربردی، که برای نمایش اطلاعات کاربر نیاز است

در جزئیات، واحد پردازش شامل

۱) واحد استخراج خصوصیات افراد که داده منحصر به فرد را از تریق سنسور های بیومتریک دریافت میکند.
۲) در این واحد تطبیق الگو گرفته شده با  الگوی مرجع و ارائه یک امتیاز به عنوان نتیجه تطبیق.
۳) واحدی که طول میکشد تا ارزش نمره داده شده با ارزش کلی دستگاه مقایسه میشودد (مجاز و یا غیر مجاز افراد).

 

سوال : شاخص های عمده بهره وری از یک سنسور شناسایی اثر انگشت چیست؟

جواب : شاخص های کیفیت تصویر مانند وضوح، موج دار بودن صفحه، کنتراست و نکاتی دیگر از جمله الکتریسیته ساکن. سختی دستگاه، دما، رطوبت و غیره میباشد.

 

سوال : مزایا و معایب روش تایید فرد و روش شناسایی چیست؟

جواب : تأییدفرد بسیار سریعتر از روش شناسایی است. زمانی که تعدادافراد سازمان یا مجموعه بسیار بالا است. تأیید امن تر از شناسایی است، در روش تایید ابتدا باید شخص باید هویت خود را به سیستم های بیومتریک وارد کند. روش شناسایی افراد معایب دیگری دارد مانند اینکه ID کاربر را می توان فراموش  و کارت را می توان از دست داد و دسترسی غیر ممکن است.

 

سوال : تکنولوژی تشخیص اثر انگشت که در کارت هوشمند میباشد چیست؟

جواب : صنعت مالی کشور به دلیل عرصه اوراق بهادار، برای مقابله کردن با متقلبان و متخلفان در تلاش برای تبدیل سیستم فعلی به کارت های هوشمند میباشد. اما بعد ها مشخص شد این روش تنها روش برای متوقف کردن آنها نیست.  از این رو، آنها شروع به تولید و طراحی یک سیستم امنیتی کردند که علاوه بر امنیت، راحتی را به ارمغان بیاورد و همچنین  از سیستم احراز هویت بیومتریک استفاده کند. علاوه بر این، کارت هوشمند دارای یک ریزپردازنده داخلی و یک حافظه است که کاربران را قادر میسازد تا اطلاعات را در کامپیوتر اصلی ذخیره کند. روش کارت هوشمند که بدون اطلاعات بیومتریک میتواند عمل کند باعث نقض حریم شخصی افراد میشد، با روش بیومتریک اثر انگشت، سیستم احراز هویت برای افراد آسان و مطمئن تر شد.

 

سوال : محاسن سنسور NITGEN نسبت به سایر محصولات چیست؟

جواب : 

تقسیم بندی

سنسور نوری NITGEN

دیگر سنسور های نوری

اعوجاج تصویر

اعوجاج تصویر کم

اعوجاج تصویر شدید

کیفیت تصویر

استخراج تصویر با کیفیت بالا وقتی که یک اثر انگشت خشک وارد مشود.

استخراج تصویر با کیفیت کم وقتی که یک اثر انگشت خشک وارد مشود.

دوام

بسیار با دوام در برابر فشار های خارجی و خش

در مقابل فشارهای خارجی بسیار آسیب پذیر و خش

 

سوال : آیا سنسور NITGEN یک سنسور و الگوریتم اختصاصی است؟

جواب : بر خلاف رقبای ما، NITGEN سنسور اختصاصی و الگوریتم خود را از طریق استفاده از تکنولوژی داخلی مهیا ساخته است که ما را قادر به ارائه بالاترین کیفیت محصولات، بدون نیاز به پرداخت حق امتیاز به شرکت های دیگر کرده است. فن آوری های شرکت NITGEN ما را قادر ساخته که به طور مداوم افزایش کیفیت محصولات برای مشتریان به ارمغان بیاوریم.

 

سوال : چگونه میتوانم توسعه دهنده نرم افزار های شرکت Nitgen باشم؟

جواب : شرکت NITGEN کیت نرم افزار مورد نیاز یا همان SDK دستگاه را به مشتریان و توسعه دهندگان خود ارائه می دهد . تعداد زیادی از شرکت های همکار، دانشگاه ها و شرکت ها تنها SDK را در دستکاه های ما و در سیستم عامل های مختلف توسعه میدهند . DK (کیت توسعه دهنده) شرکت NITGEN در حال توسعه منرم افزاری و سخت افزاری است.